OPIS PROGRAMOWANIA TUNERA PIONEER BCT 1630

UWAGA!! ABY NIE UWALIĆ TUNERA NAJPIERW ZAPOZNAJ SIĘ Z OPISEM !

  Opis by Satmen

Co potrzebujemy:

 • Interfejs jtag,
 • 20 pinowe złącze do płyty głównej i jtaga,
 • Odsysacz cyny, cyna z topnikiem,
 • Lutownica o mocy 40-75W,
 • Kabel LPT - męski-męski (pin 1 do 1, 2 do 2...),
 • Kabel szeregowy - żeński-męski (pin 1 do 1, 2 do 2...),
 • Kawałek przewodu (ok. 50cm) do zrobienia zworki,
 • Program Flash1630_new,
 • Program Pioniero 4,
 • Plik aplikacji *.bin
 • Plik wewnętrznego eproma *.bin
 • Plik listy kanałów *.bin.

        Zaczynamy zabawę. Cały opis przylutowania złącza pin20 do płyty głównej tunera oraz montażu i podłączenia jtaga, znajduje się w opisie dla modelu tunera  BCT 1530
  , więc nie będę się powtarzał. Odłączamy wszystkie przewody od tunera, wyłączamy komputer. Łączymy jtaga taśmą do przygotowanego wcześniej złącza na płycie, a komputer z jtagiem łączymy za pomocą kabelka LPT. Następnie łączymy komputer z tunerem kabelkiem szeregowym (1-1,2-2 itd.). Włączamy komputer i kopiujemy do katalogu z programem "Flash1630_new" pliki z softem i listą programów (wszystkie *.bin). Najlepiej katalog utworzyć na dysku C:\ będzie go łatwiej otworzyć w dosie. Robimy zworkę pomiędzy punktem lutowniczym/testowym K2002 a masą, np. obudową tunera lub gniazdem antenowym. Włączamy tuner i obserwujemy wyświetlacz. Tutaj uwaga, po pojawieniu się "dl1" rozwieramy zworkę. Uruchamiamy pod dosem program flash1630, wpisując C:\cd flash1630 a później do lini C:\FLASH1630\ dopisujemy nazwę programu, jeżeli jest dłuższa od 8 znaków, np. flash1630_new.exe to wpisujemy FLASH1~1.EXE i naciskamy enter (dos uruchamiamy z dyskietki startowej lub wciskając F8 podczas bootowania i wybierając wiersz poleceń W98, W95). Program przystępuję do odczytu ID code. Jeżeli jest prawidłowy, program pozwala nam dalej pracować. Jeśli dostaniemy komunikat "wrong ID CODE" musieliśmy we wcześniejszych pracach popełnić błąd. Sprawdźmy czy wszystkie połączenia są wykonane poprawnie, czy nie ma zwarć i czy jtag jest zasilany. Przechodzimy do programowania.


        Wybieramy 3, podajemy adres "7FE00000", wciskamy enter, podajemy lenght równy 120000 i wciskamy enter. Teraz musimy potwierdzić poprawność wpisanych przez nas danych, naciskamy więc t (tak) lyb y (yes) i enter. Czekamy na postęp zadania.
  Wybieramy 2, podajemy adres "7FE00000", wciskamy enter, podajemy nazwę wcześniej skopiowanego do katalogu z programem, pliku z softem do tunera, np. soft1630.bin (pamiętać należy o nazwach plików w systemie dos, czyli 8 oznaczeń pliku + 3 oznaczenia rozszerzenia), wciskamy enter. Oczywiście potwierdzamy wpisane dane poprzez wpisanie t lub y i wciśnięcie enter. Czekamy na postęp zadania. Po wykonaniu - wyłączamy tuner.
  Teraz wgramy listę kanałów. Wprowadzamy tuner ponownie w tryb serwisowy K2002 i w programie wybieramy 3, podajemy adres "7FF80000", wciskamy enter, podajemy lenght równy 78000 i wciskamy enter. Potwierdzamy t lub y i naciskamy enter. Czekamy na postęp zadania.
  Wybieramy 2, podajemy adres "7FF80000", wciskamy enter, podajemy nazwę wcześniej skopiowanego do katalogu z programem, pliku z listą programów do tunera, np. kanaly.bin, wciskamy enter. Potwierdzamy t lub y i naciskamy enter. Czekamy na postęp wykonania zadania.
        Po zakończeniu programowania wyłączamy tuner i zamykamy program "Flash1630". Jeszcze raz zwieramy punkt lutowniczy/testowy K2002 do masy, np. obudowy odbiornika lub gniazda antenowego i załączamy tuner. Czekamy, aż na wyświetlaczu pojawi się "dl1" i rozwieramy zworkę. Uruchamiamy program Pioniero w wersji 3 a najlepiej 4, wchodzimy do zakładki "eeprom" i dokonujemy odczytu pliku eproma z dysku klikając na "otwórz z pliku" ("czytaj" stare wersje Pioniero). Wybieramy plik eeprom.bin i klikamy na "wyślij". Czekamy na zakończenie zadania. Po zaprogramowaniu wyłączamy tuner i rozłączamy od niego wszystkie kable. Po ponownym załączeniu możemy cieszyć się nowym oprogramowaniem i listą kanałów.

  UWAGA !  Firmware do tunera BCT 1630 możemy także wgrać przez LPT+COM (jak w 1430). Potrzebujemy tylko kable i program Pionero dla 1630. Wybieramy adres 7FE00000 faza 1 i 2 zaznaczona, punkt serwisowy K2002. Program Pioneero for 1630 znajdziesz w dziale Download na mojej stronie.