OPIS PROGRAMOWANIA TUNERA PIONEER BCT 1430

UWAGA!! ABY NIE UWALIĆ TUNERA NAJPIERW ZAPOZNAJ SIĘ Z OPISEM !

  Opis by Satmen

Aby przystąpić do pracy, przygotujmy sobie:

 • Kabel szeregowy - żeński-męski (pin 1 do 1, 2 do 2...),
 • Kabel równoległy - meski-męski (pin 1 do 1, 2 do 2...),
 • Kawałek przewodu (ok. 50cm) do zrobienia zworki,
 • Program Pioniero, w wersji 3 lub wyżej,
 • Plik aplikacji *.rcu
 • Plik wewnętrznego eproma *.txt lub *.bin
 • Plik listy kanałów *.rcu


       Zabieramy się więc do przprogramowania tunera. Rozłączamy wszystkie kable z tunera. Wyłączamy także komputer. Łączymy ze sobą oba urządzenia kablami: szeregowym i równoległym. Teraz włączamy komputer i uruchamiamy program Pioniero. W tunerze zwieramy punkt lutowniczy/testowy oznaczony jako K2002 do masy np. obudowy tunera lub gniazda antenowego. Załączamy tuner i obserwujemy wyświetlacz, powinno się na nim pojawić "dl1" a za chwilę "dl1o" (jeżeli pojawia się tylko "dl1" to oznacza kłopoty z zawartością wewnętrznego epromu). Rozwieramy zworkę. W programie Pioniero wybieramy zakładkę "Firmware (Równoległy + Szeregowy)"  wybieramy rozkaz "DL (K2002)", z rozwijalnej listy wybieramy adres, pod którym ma być zapisana aplikacja, oczywiście w BCT1430 jest to "7FE00000", zaznaczamy "Faza 1 i 2" i klikamy na "wyślij". Pokaże się okno, z którego wybieramy soft z aplikacją (rozmiar ok. 1,5MB) np. Multicam_vX.X_for_BCT1430.rcu i klikamy zapisz. Soft zostaje wysłany do tunera. Po wysłaniu - wyłączamy tuner.

       Następną czynnością jest zaprogramowanie listy kanałów. Zwieramy punkt lutowniczy K6003 do masy i włączamy tuner. Na wyświetlaczu pojawi się "88:88" rozwieramy zworkę. Wybieramy rozkaz "PL (K6003 or K7003)", z rozwijalnej listy wybieramy adres, pod który zapiszemy listę kanałów, oczywiście w BCT1430 jest to "60000000", odznaczamy jeśli zaznaczona "Faza 1 i 2" i klikamy "wyślij". Z okna wybieramy plik z listą kanałów, np. lista_do_1430.rcu (rozmiar ok. 512kB) i klikamy "zapisz". W trakcie programowania w okienku z logami, mogą pojawić się komunikaty o błędach, ale nie przejmujmy się nimi. Po zakończeniu programowania listy kanałów - wyłączamy tuner.

       Następnie zwieramy jeszcze raz punkt lutowniczy K2002 do masy i włączamy tuner.  Przeprowadzimy teraz programowanie eproma. Użyjemy zakładki eprom z programu Pioniero Klikamy na "Otwórz z pliku" i wybieramy plik *.txt z dysku, nastepnie klikamy na "Wyślij". Po tej operacji rozłaczamy przewody i zasilanie. Po ponownym podłaczeniu możemy cieszyć się nowym wyglądem grafiki i funkcjonalnością tunera. Jeżeli po włączeniu tunera na display'u będzie wyświetlany napis "out of order" wgraj jeszcze raz plik *.rcu (aplikację). Tuner wówczas pracuje w trybie serwisowym, także nie musimy uruchamiać go ze zwartą zworka K2002.